23 kwietnia w godz. 10:00 -14:00 zapraszamy na Drzwi Otwarte Collegium Medicum UMK. Spotkania z młodzieżą odbędą się:

• w budynku Wydziału Farmaceutycznego przy ul A. Jurasza 2
  • w Centrum Symulacji Medycznych przy ul. Kurpińskiego 19 w Bydgoszczy.

Zapraszamy młodzież do czynnego uczestnictwa w wydarzeniu, które po dwóch latach powraca w wydaniu na żywo. W budynku Wydziału Farmaceutycznego  zlokalizowane będą stoiska kierunkowe, a nasi studenci podzielą się wiedzą o tym, jak się studiuje na uczelni i odpowiedzą na Wasze pytania co do wyboru kierunku studiów. Dodatkowo zapraszamy na 20 min. wykład „Szumy uszne – audiofonologia” (sala 35) oraz warsztat „Rośliny i roślinne surowce olejkowe stosowane w kosmetyce i perfumerii” połączony ze zwiedzaniem Ogrodu Roślin Leczniczych i Kosmetycznych.

Z kolei w Centrum Symulacji Medycznych odbędą się warsztaty, podzielone na dwa cykle w godz. 10:00 – 10:45 i  11:00-11:45. W związku z ograniczoną dostępnością miejsc, na warsztaty obowiązują zapisy.

Przygotowaliśmy następujące propozycje:

1.    Sala nauczania umiejętności klinicznych
Zapoznasz się z funkcjonowaniem narządów. Osłuchasz serce i płuca, zajrzysz do przewodu pokarmowego oraz wykonasz badanie okulistyczne.

2.    Sala karetki
Jak wygląda wnętrze karetki?  Poznaj miejsce, gdzie toczy się walka o ludzkie życie.

3.    Sala operacyjna
Oglądałeś Grays Anatomy? Zajrzyj do naszej sali operacyjnej i dowiedz się jakie narzędzia potrzebują chirurdzy aby wykonać zabieg.

4.    Sala BLS
Nauczysz się udzielania zasad pierwszej pomocy, przećwiczysz uciskanie klatki piersiowej oraz wykonywanie wdechów ratowniczych.

5.    Sala porodowa
Kiedy dziecko przychodzi na świat? Zobacz jak wygląda symulator noworodka oraz naucz się oceny skali Apgar.

6.    Pracownia laparoskopowa
Laparoskopia jako chirurgia XXI wieku. Spróbuj swoich umiejętności i wykonaj zabieg usunięcia wyrostka robaczkowego.

7.    Sala intensywnej terapii
Pacjent w czasach COVID-19. Aparatura, która ratuje życie.

8.    Sala pediatryczna
Przyjdź i zobacz jak poradzić sobie w przypadku, kiedy dziecko oparzyło się gorącą herbatą.

9.   Rośliny i roślinne surowce olejkowe stosowane w kosmetyce i perfumerii, uczestnicy zostaną  zaprowadzeni do laboratorium z punktu informacyjnego mieszczącego sie w budynku Wydziału Farmaceutycznego przy ul. Jurasza 2 w Bydgoszczy.

10. Wykonywanie wkładek usznych.

Zapisy na warsztaty – Dział Promocji i Informacji Collegium Medicum UMK
e-mail promocja@cm.umk.pl