9Studia I stopnia (czas trwania: 3 lata)

 

  Limit przyjęć 2019/2020     Minimalna liczba punktów 2018/2019 
   studia stacjonarne: 20   
   studia stacjonarne: 12 pkt.  

 

 

 

 

 

Studia stacjonarne I stopnia

Lp.

Wymagany przedmiot 

Poziom

przedmiotu

1.

Biologia lub Chemia

Rozszerzony              

 

Szczegółowe zasady rekrutacji na biotechnologię medyczną>>   DLACZEGO WARTO STUDIOWAĆ BIOTECHNOLOGIĘ MEDYCZNĄ?

biotech Jesteście ciekawi świata? A może Waszym ulubionym programem jest Discovery Channel? Jeśli pasjonują Was najnowsze odkrycia w genetyce, biologii molekularnej czy inżynierii genetycznej to jest kierunek stworzony dla Was.
To młoda, ale bardzo dynamicznie rozwijająca się dziedzina. Z jednej strony – bazuje na najnowszych odkryciach medycyny i biologii. Z drugiej – ma do swojej dyspozycji kosmiczną aparaturę, dzięki której można dokonywać przełomowych odkryć. I chociaż genom człowieka został już opisany, to w tej dziedzinie jest jeszcze wiele pytań, na które może właśnie Wam uda się znaleźć odpowiedź podczas swojej pracy zawodowej.

DLACZEGO WARTO STUDIOWAĆ BIOTECHNOLOGIĘ MEDYCZNĄ W COLLEGIUM MEDICUM W BYDGOSZCZY?

 • Kierunek biotechnologia na Wydziale Lekarskim UMK znalazł się w czołówce laureatów konkursu organizowanego przez Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego na wdrażanie systemów poprawy jakości kształcenia. Wiąże się to z docenieniem przez Ministerstwo opracowanego programu kształcenia studentów.
 • w Collegium Medicum UMK zatrudnieni są wybitni specjaliści biotechnologii,
 • bardzo dobre warunki do studiowania, możliwość studiowania wg indywidualnego programu studiów lub indywidualnej organizacji studiów,
 • laboratoria Collegium Medicum UMK są wyposażone w najnowszą aparaturę i sprzęt niezbędny w zdobywaniu m.in. wiedzy praktycznej z biologii molekularnej, genetyki, biochemii.
  Dodatkową możliwość rozwoju dla studentów kierunku biotechnologia medyczna oferuje program Erazmus, który umożliwia studiowanie przez określony czas na wybranych uczelniach zagranicznych. Więcej informacji znajdziesz na >>stronie<<  

 

 • SKOŃCZYLIŚCIE STUDIA I CO DALEJ?

Może dołączycie do zespołu szukającego leku na raka? A może zafascynuje Was jak stworzyć krem, który zastąpi laser i wygładzi zmarszczki? Ktoś zastanowi się, czy nie warto poszukać pracy w ochronie środowiska, aby zadbać o przyszłość Ziemi. Jest wiele możliwości. Tylko jedno jest pewne. Wiedza, którą zdobędziecie w czasie studiów na pewno pomoże spojrzeć na świat z zupełnie innej perspektywy.

 • Jako absolwenci biotechnologii, studiów I stopnia, macie możliwość ubiegania się o przyjęcie na studia II stopnia.
 • Możecie wykonywać zawód biotechnologa.
 • Posiadacie ogólną wiedzę teoretyczną i specjalistyczną oraz umiejętności praktyczne, jesteście dobrze przygotowani do podjęcia pracy w laboratoriach związanych z ochroną zdrowia i ochroną środowiska, w przemyśle farmaceutycznym, kosmetycznym, itp.
 • Potraficie zastosować w praktyce zdobytą wiedzę, znacie specyfikę eksperymentu laboratoryjnego, potraficie wyszukiwać, zbierać, selekcjonować oraz analizować informacje i korzystać z różnych baz danych.
  >> Wirtualny spacer - zobacz jak to wygląda! <<

Każda panorama umożliwia użytkownikowi uzyskanie pełnego widoku obiektu (obrót o 360o);
w tym celu należy przytrzymać lewy przycisk myszy i poruszać kursorem w wybranym kierunku.