Powody, dla których warto u nas studiować. 


Atmosfera jak marzenie

 • Kameralna atmosfera panująca na uczelni to niewątpliwie nasz atut. Traktujemy Was indywidualnie, nie jesteście tu anonimowymi postaciami. U nas odnajdziecie się w roli naukowego partnera. Potwierdzają to studenci, którzy corocznie w trakcie trwania studiów przenoszą się do nas z innych uczelni. Niestety dysponujemy ograniczoną liczbą miejsc i niejednokrotnie przenosiny są niemożliwe. Dlatego pamiętaj by wybrać raz, a dobrze!

Liczby mówią

 • Naszym najlepszym świadectwem są sami studenci. To właśnie oni opiniują panującą u nas atmosferę i poziom dydaktyczny. Oddajmy im zatem głos:

  ocena WF  ocena WL  ocena WNoZ

Atuty miejsca

 • Bydgoszcz – intensywnie rozwijające się miasto, o wielowiekowej tradycji, które pięknieje z dnia na dzień. Jesteśmy stolicą województwa kujawsko-pomorskiego i ósmym co do wielkości miastem w Polsce. Znajdujemy się w malowniczym położeniu nad Brdą, Wisłą oraz Kanałem Bydgoskim. Zapraszamy Cię do naszego śródmieścia, które zdobi Wyspa Młyńska oraz na przejażdżkę tramwajem wodnym rzeką przecinającą centrum Bydgoszczy. Gdy do urody miasta dodamy atut ekonomiczny - jesteśmy bowiem stosunkowo niedrogim miastem dostosowanym do studenckiej kieszeni, wówczas określenie, że z nami „warto” zyskuje na znaczeniu.

Międzynarodowo

 • Gościmy studentów z zagranicy i sami wysyłamy naszych studentów na zagraniczne uczelnie. Dzięki temu nasza uczelnia zyskuje międzynarodowy charakter przesuwając medyczny horyzont wiedzy. Z nami w ramach międzynarodowej wymiany wybierzesz się na studia do słonecznej Grecji, Francji, czy Hiszpanii. Poza oficjalnym torem nauki będziesz miał możliwość przeprowadzić kulturową pogadankę z Norwegiem, Szwedem albo obywatelem Arabii Saudyjskiej, którzy zawitali do nas jako przedstawiciele programu „Erasmus+”.
 • Wymiana studentów to jeden z aspektów naszego rozwoju, drugim są studia w języku angielskim. Studenci anglojęzyczni to 200 obcokrajowców. Jeśli chcesz swobodnie porozumiewać się w medycznej, angielskiej terminologii to trafiłeś pod właściwy adres.

Anatomia nie taka straszna

 • Nowocześnie wyposażona Katedra Anatomii Prawidłowej plus dobrzy wykładowcy, dają wynik w postaci czterech pierwszych miejsc naszych studentów, które zajęli w prestiżowym, międzyuczelnianym konkursie anatomicznym Scapula Aurea i Golden Scapula. W konkursie zmagali się najlepsi studenci kierunków lekarskich z dziesięciu ośrodków uniwersyteckich: Białegostoku, Bydgoszczy, Gdańska, Katowic, Krakowa, Łodzi, Olsztyna, Warszawy, Szczecina i Wrocławia. Po laur sięgnęli jednak nasi przyszli lekarze, wygrywając konkurs dwa lata z rzędu.

Absolwent i praca

 • Na uczelni znajduje się Biuro Karier, którego celem jest pomoc we wchodzeniu na rynek pracy oraz pośrednictwo w organizacji praktyk przygotowujących do wykonywania zawodu.
 • Według raportów Ogólnopolskiego Systemu Badania Ekonomicznych Losów Absolwentów Szkół Wyższych zatrudnialność naszych absolwentów studiów II stopnia i jednolitych magisterskich (dyplom w 2014 r.) kształtuje się na poziomie 96,1%.
 • Akademicki Inkubator Przedsiębiorczości to propozycja dla tych, którzy chcą się zmierzyć z tematem otwarcia własnej firmy. AIP oferuje niezbędny i kompletny wachlarz narzędzi potrzebnych do uruchomienia działalności.

Wysoko oceniono nasze wydziały!

 • Wydział Lekarski oraz Wydział Farmaceutyczny Collegium Medicum, jako jedyne w Bydgoszczy, otrzymały kategorię naukową A. Natomiast Wydziałowi Nauk o Zdrowiu została przyznana kategoria B. A to wszystko za sprawą Komitetu Ewaluacji Jednostek Naukowych, który ocenił potencjał jednostek naukowych i wskazał te najbardziej prestiżowe.
 • Ocena jednostek naukowych wyłania cztery kategorie A+, A, B, C pod względem jakości prowadzenia badań naukowych i prac badawczo-rozwojowych. Kategorie te są miernikiem sukcesów badawczych uczelni oraz ważnym wskaźnikiem mającym wpływ na wysokość przyznawanej dotacji z budżetu. Im wyższa kategoria, tym większa dotacja na badania i możliwości występowania o środki unijne.


Keep Calm and study at Collegium Medicum in Bydgoszcz