Kandydat ubiegający się o przyjęcie na studia musi dostarczyć tylko jedno zdjęcie w postaci pliku elektronicznego (zdjęcie zeskanowane do pliku JPG lub png musi zostać wgrane do IRK)

ZDJĘCIE DO LEGITYMACJI STUDENCKIEJ:

 1. Przesłane do systemu IRK zdjęcie musi być takie, jak zdjęcie do dowodu osobistego, czyli:
    a. fotografia musi być kolorowa,
    b. fotografia musi być wyraźna i aktualna,
    c. fotografia biometryczna (en face, jak do paszportu i nowego dowodu osobistego), bez nakrycia głowy i okularów z ciemnymi szkłami, z zachowaniem równomiernego oświetlenia twarzy.
 2. Najprościej jest wykonać zdjęcie u zawodowego fotografa i poprosić o wersję elektroniczną. Można także zeskanować istniejące zdjęcie.
 3. Do kadrowania online zdjęcia niezbędne jest zainstalowanie aplikacji Java (SUN) http://www.java.com/pl/download/manual.jsp
  Oto dodatkowe wymagania, które musi spełniać zdjęcie elektroniczne: preferowane jest zdjęcie w formacie JPG o wymiarach 500 * 625 pikseli.
 4. Kandydat nie składa zdjęcia w wersji elektronicznej nagranego na nośnik pamięci, tylko przesyła je do systemu IRK.
 5. Zdjęcia w systemie IRK będą akceptowane w sierpniu. Ewentualny brak akceptacji zdjęcia nie będzie miał wpływu na rekrutację.

DODATKOWE UWAGI:

 1. Na fotografii nie powinno być żadnych stempli ani zagięć!
 2. Osoba na zdjęciu nie może nosić ubioru trudno odróżnialnego od tła.
 3. Na zdjęciu nie mogą być widoczne inne osoby lub obiekty.
 4. Przekazanie zdjęcia w postaci elektronicznej, które nie spełnia wymagań może spowodować opóźnienie wydania elektronicznej legitymacji studenckiej i tym samym doprowadzić do czasowego zawieszenia korzystania z ustawowych ulg transportowych, zasobów biblioteki uniwersyteckiej itd. Uniwersytet nie ponosi odpowiedzialności za zwłokę w wydaniu legitymacji spowodowaną spóźnionym dostarczeniem poprawnego zdjęcia w postaci elektronicznej.

WYJĄTKI:

 1. Osoba z wrodzonymi lub nabytymi wadami narządu wzroku może dołączyć fotografie przedstawiające ją w okularach z ciemnymi szkłami. Dotyczy to tylko osób posiadających orzeczenie o stopniu niepełnosprawności z powodu wrodzonej lub nabytej wady wzroku, wydane zgodnie z przepisami o orzekaniu o niepełnosprawności i stopniu niepełnosprawności.
 2. Osoba nosząca nakrycie głowy ze względu na swoje wyznanie może dołączyć fotografie przedstawiające ją z nakryciem głowy. Dotyczy to tylko osób posiadających zaświadczenie o przynależności do wspólnoty wyznaniowej.
 3. Osoby, o których mowa w pkt. 1. i 2. nie muszą dołączać zaświadczeń, jeśli okażą nowy dowód osobisty z takim samym zdjęciem, które jest na podaniu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *