Studia I stopnia

Studia stacjonarne
Limit przyjęć 2020/2021 : 30
Minimalna liczba punktów 2020/2021: 28,8 pkt.

Lp.Wymagany przedmiot Poziom przedmiotu
1.Biologia albo chemia albo fizyka
albo fizyka i astronomia
albo matematyka albo język polski
Rozszerzony p1=1,00
Podstawowy p1=0,60

Szczegółowe zasady rekrutacji na biotechnologię medyczną>>  

 DLACZEGO WARTO STUDIOWAĆ BIOTECHNOLOGIĘ MEDYCZNĄ?

Studentki biotechnologii medycznej w trakcie zajęć w laboratorium

Jesteście ciekawi świata? A może Waszym ulubionym programem jest Discovery Channel? Jeśli pasjonują Was najnowsze odkrycia w genetyce, biologii molekularnej czy inżynierii genetycznej to jest kierunek stworzony dla Was.
To młoda, ale bardzo dynamicznie rozwijająca się dziedzina. Z jednej strony – bazuje na najnowszych odkryciach medycyny i biologii. Z drugiej – ma do swojej dyspozycji kosmiczną aparaturę, dzięki której można dokonywać przełomowych odkryć. I chociaż genom człowieka został już opisany, to w tej dziedzinie jest jeszcze wiele pytań, na które może właśnie Wam uda się znaleźć odpowiedź podczas swojej pracy zawodowej.

Studenci w trakcie zajęć w laboratorium

DLACZEGO WARTO STUDIOWAĆ BIOTECHNOLOGIĘ MEDYCZNĄ W COLLEGIUM MEDICUM W BYDGOSZCZY?

  • Kierunek biotechnologia na Wydziale Lekarskim UMK znalazł się w czołówce laureatów konkursu organizowanego przez Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego na wdrażanie systemów poprawy jakości kształcenia. Wiąże się to z docenieniem przez Ministerstwo opracowanego programu kształcenia studentów.
  • w Collegium Medicum UMK zatrudnieni są wybitni specjaliści biotechnologii,
  • bardzo dobre warunki do studiowania, możliwość studiowania wg indywidualnego programu studiów lub indywidualnej organizacji studiów,
  • laboratoria Collegium Medicum UMK są wyposażone w najnowszą aparaturę i sprzęt niezbędny w zdobywaniu m.in. wiedzy praktycznej z biologii molekularnej, genetyki, biochemii.
    Dodatkową możliwość rozwoju dla studentów kierunku biotechnologia medyczna oferuje program Erazmus, który umożliwia studiowanie przez określony czas na wybranych uczelniach zagranicznych. Więcej informacji znajdziesz na >>stronie<<  

SKOŃCZYLIŚCIE STUDIA I CO DALEJ?

Może dołączycie do zespołu szukającego leku na raka? A może zafascynuje Was jak stworzyć krem, który zastąpi laser i wygładzi zmarszczki? Ktoś zastanowi się, czy nie warto poszukać pracy w ochronie środowiska, aby zadbać o przyszłość Ziemi. Jest wiele możliwości. Tylko jedno jest pewne. Wiedza, którą zdobędziecie w czasie studiów na pewno pomoże spojrzeć na świat z zupełnie innej perspektywy.

  • Jako absolwenci biotechnologii, studiów I stopnia, macie możliwość ubiegania się o przyjęcie na studia II stopnia.
  • Możecie wykonywać zawód biotechnologa.
  • Posiadacie ogólną wiedzę teoretyczną i specjalistyczną oraz umiejętności praktyczne, jesteście dobrze przygotowani do podjęcia pracy w laboratoriach związanych z ochroną zdrowia i ochroną środowiska, w przemyśle farmaceutycznym, kosmetycznym, itp.
  • Potraficie zastosować w praktyce zdobytą wiedzę, znacie specyfikę eksperymentu laboratoryjnego, potraficie wyszukiwać, zbierać, selekcjonować oraz analizować informacje i korzystać z różnych baz danych.