Studia I stopnia (czas trwania: 3 lata)
Studia stacjonarne
Limit przyjęć 2023/2024 : 60
Minimalna liczba punktów 2022/2023 : 29,4 pkt.
Lp. | Wymagany przedmiot | Poziom przedmiotu |
1. | Biologia albo Chemia albo Fizyka albo Fizyka i Astronomia albo Matematyka albo Język polski albo Geografia albo WOS albo Informatyka albo Historia albo Historia sztuki albo Historia muzyki | Rozszerzony p=1,00 Podstawowy p=0,60 |
Webinar: Porozmawiajmy o studiowaniu Terapii Zajęciowej https://wnozcmumk.clickmeeting.com/123951131/register
Wynik postępowania kwalifikacyjnego (W) obliczany jest zgodnie ze wzorem: W = pWp, gdzie:
Wp – liczba punktów odpowiadająca procentowemu wynikowi egzaminu maturalnego z biologii albo chemii albo fizyki albo fizyki i astronomii albo wiedzy o społeczeństwie albo języka polskiego albo geografii albo matematyki albo informatyki albo historii albo historii sztuki albo historii muzyki,
p – przelicznik dla poziomu z egzaminu maturalnego z biologii albo chemii albo fizyki albo fizyki i astronomii albo wiedzy o społeczeństwie albo języka polskiego albo geografii albo matematyki albo informatyki albo historii albo historii sztuki albo historii muzyki.
W postępowaniu kwalifikacyjnym uwzględniany jest najkorzystniejszy dla kandydata przedmiot tzn. przedmiot, z którego wynik po przemnożeniu przez odpowiedni przelicznik daje najwyższą wartość.

„Terapeuta zajęciowy to zawód przyszłościowy. Coraz więcej placówek medycznych, społecznych i edukacyjnych chce mieć w swoim zespole terapeutę zajęciowego. Rosnące potrzeby społeczeństwa związane ze zwiększaniem się ilości osób starszych, pacjentów z demencją czy osób z specjalnymi potrzebami sprawia, że zapotrzebowanie na terapeutów zajęciowych dynamiczne wzrasta.
Praca terapeuty zajęciowego wiąże się z aktywnością, kreatywnością oraz z ciągłym rozwojem. Wymaga wiedzy interdyscyplinarnej i praktyki z zakresu nauk o zdrowiu, nauk humanistycznych oraz dziedzin artystycznych. Wszystkie te zagadnienia są elementami programu nauczania na naszej uczelni. Warto podkreślić, iż jako jedyna uczelnia medyczna w regionie oferujemy Państwu studia licencjackie na kierunku Terapia Zajęciowa.”
dr Marta Podhorecka – pracownik Zakładu Terapii Zajęciowej i Aktywizacji Społeczno-Zawodowej

TERAPIA ZAJĘCIOWA – KIERUNEK NA CZASIE
Współczesny rynek pracy weryfikuje, po jakich kierunkach studiów jest praca i szansa na rozwój zawodowy. Podążając za tym trendem udostępniamy naszym kandydatom kolejny kierunek, dający praktyczne miejsce na rynku pracy.
Studia Terapii Zajęciowej mają charakter interdyscyplinarny i przygotowują do pracy terapeuty zajęciowego z osobami zdrowymi, dysfunkcjami oraz niepełnosprawnymi. W trakcie studiów będzie można nabyć wiedzę z zakresu psychologii i nauk medycznych oraz umiejętności w zastosowaniu arteterapii, muzykoterapii czy aktywizacji ruchowej pacjentów. Praktyki będą prowadzone m.in. w warsztatach terapii zajęciowej, oddziałach szpitalnych czy placówkach pomocy społecznej, edukacyjnych i resocjalizacyjnych. Studenci będą mogli się kształcić w systemie studiów I stopnia, który obejmuje 6 semestrów.

DLACZEGO WARTO STUDIOWAĆ TERAPIĘ ZAJĘCIOWĄ W COLLEGIUM MEDICUM UMK W BYDGOSZCZY?
- doświadczeni specjaliści – wykładowcy
- bardzo dobre warunki do studiowania, możliwość studiowania wg indywidualnego programu studiów lub indywidualnej organizacji studiów,
- sale zajęciowe wyposażone w nowoczesny sprzęt niezbędny w zdobywaniu praktycznej wiedzy
- zajęcia prowadzone we współpracy z jednostkami klinicznymi
- ciekawy program studiów wzbogacony o przedmioty fakultatywne
- bardzo dobra baza lokalowa, dydaktyczna i socjalna
CO PO STUDIACH?
Absolwent kierunku będzie przygotowany do pracy w instytucjach związanych z opieką zdrowotną, społeczną, świadczeniem usług rehabilitacyjnych oraz ośrodkach działających na rzecz osób niepełnosprawnych, uzależnionych i wykluczonych społecznie.