„Studia na kierunku Kosmetologia na Collegium Medicum wspominam bardzo dobrze. Zdobyłam tutaj ogrom wiedzy z nauk okołomedycznych, a w pracy Kosmetologa jest to niezbędne, by dobrze wykonywać swoją pracę i dać Klientowi pewność, że trafił w odpowiednie ręce. Zawód Kosmetologa nie jest zawodem monotonnym, branża stale się rozwija i daje duże możliwości. Nie ma tu miejsca na nudę – codziennie robi się coś innego, spotyka różnych ludzi, a każdy Klient to kolejne cenne doświadczenie. Wybór kierunku Kosmetologia daje możliwość pracy już w trakcie studiów. Ja również skorzystałam z takiej okazji i doskonaliłam swoje umiejętności zawodowe podczas nauki, co poskutkowało szybkim znalezieniem stałego miejsca zatrudnienia jako Kosmetolog. Oprócz codziennej pracy z Klientem w gabinecie, kształcę także przyszłe pokolenia Kosmetologów”

Maria Świgoń, absolwentka kierunku Kosmetologia I i II stopnia CM UMK

„Studia na kierunku Kosmetologia pozwoliły mi połączyć zainteresowanie funkcjonowaniem organizmu człowieka z tematyką dbania o urodę i poprawną pielęgnację skóry. Uczelnia medyczna zapewniła mi wysoki poziom wiedzy merytorycznej, a praktyczny charakter kształcenia przygotował mnie do pracy w gabinecie kosmetologicznym już w trakcie studiów. Kosmetologia to ciekawy, interdyscyplinarny kierunek, dający duże możliwości rozwoju, a swoje kompetencje można poszerzać w ramach działającej w Collegium Medicum Kosmetologicznej Organizacji Studenckiej. W pracy kosmetologa codziennie spotykam się z problemami klientów dotyczącymi ich skóry, włosów czy paznokci, a rozwiązywanie ich, poprawianie samopoczucia i samoakceptacji daje mi wiele satysfakcji i upewnia w przekonaniu, że wybrałam odpowiednią drogę edukacji.”

Kalina Ziółkowska-Figura absolwentka kierunku Kosmetologia I i II stopnia CM UMK

„Kosmetologia na Collegium Medicum UMK to przede wszystkim duża różnorodność przedmiotów przygotowujących do wykonywania zawodu oraz przyjemna atmosfera na zajęciach. Studia łączą wiele interesujących dziedzin: dermatologię, aromaterapię, wykonywanie produktów kosmetycznych, fizjoterapię i podologię. Ich niewątpliwą zaletą jest bezpośredni kontakt z pacjentami bydgoskich szpitali podczas zajęć z dermatologii, alergologii czy onkologii skóry. Bogata oferta przedmiotów fakultatywnych, działalność w Studenckich Kołach Naukowych bądź propozycje wykładów, warsztatów i konferencji Kosmetologicznej Organizacji Studenckiej, pomagają w rozwijaniu swoich pasji i poszerzaniu „kosmetologicznych horyzontów”. Studia przygotowują do pracy nie tylko w gabinetach kosmetologicznych i strefach SPA, ale także do pracy w przemyśle kosmetycznym, kosmetycznych wydawnictwach czy dydaktyce”.

Dominika Dąbrowska absolwentka kierunku Kosmetologia I i II stopnia CM UMK

„Wahasz się, jakie wybrać studia? Skorzystaj z opinii absolwentki kosmetologii na Collegium Medicum w Bydgoszczy. Program studiów I stopnia jest szeroki i interesujący. Przedmioty, które są realizowane na licencjacie koncentrują się na naukach biologicznych. Na początku wprowadzają studenta w tematykę i zrozumienie funkcjonowania ludzkiego organizmu, a z każdym kolejnym rokiem poszerzają zdobytą wiedzę. Dla mnie był to czas niezwykle aktywny i wartościowy w procesie własnego rozwoju zawodowego. Licencjat z kosmetologii dał mi solidne podstawy do dalszego kształcenia. Oprócz wiedzy merytorycznej studia stwarzają również warunki do zdobycia doświadczenia, zarówno na zajęciach, jak i w salonach kosmetycznych w ramach praktyk wakacyjnych. Aktualnie studiuję kosmetologię II stopnia na tej samej uczelni i pracuję jako kosmetolog. Wiedza i doświadczenie zdobyte podczas studiowania owocują w codziennej pracy z klientem. Z perspektywy czasu mogę śmiało powiedzieć, że wybór kosmetologii był strzałem w dziesiątkę!”

Maria Kempa absolwentka kierunku Kosmetologia I stopnia CM UMK, aktualnie studentka Kosmetologii II stopnia CM UMK